Hlavná stránkaÚčastníci projektuReči starejšíchFotoFórum

Účastníci projektu

Názov projektu :               Podaj mi ruku

Napjainkban sokan nem ismerik a régi hagyományos ételeket. Mi, a három település: Gelence, Nagybánhegyes és Vágfarkasd tanulói arra vállalkoztunk, hogy megismertessük a hagyományos ételeket.

Ezeket az ételeket mi, fiatalok nem is ismerjük, helyettük gyorséttermi ételeken növünk fel.

A három település iskoláinak (şcoala cu clasele I-VIII Jancsó Benedek Ghelinţa, judeţul Covasna, România,  Základná škola s materskou školou Vlčany, Slovensko, Teller Ede Általános Iskola és Óvoda, Magyarország, Nagybánhegyes) együttműködése során készült ez a receptkönyv, mely leírja nagymamáink lakodalmi ételeit.

A „Comenius” iskolai együttműködések pályázat célja, hogy bemutassa a három település receptjeit magyar, német és szlovák nyelven. Bepillantást nyerhetünk az erdélyi, felvidéki és dél-alföldi lakodalmas menükbe az 50-es és 60-as évekből. Megfigyelhető, hogy a különböző vidékeken milyen eltérő jellegzetességek vannak, de ezt csak akkor tudhatjuk meg, ha válogatunk a receptek, menük közül, és elkészítjük.

Ajánljuk ezt a gyűjteményt minden háziasszony, édesanya konyhaszekrényébe, hogy bármikor elővehesse és elkészíthesse az általunk leírt menüket.

In unsere Tage kennt man die alte , traditionelle Gerichte nicht.

Damit wir, die Schüler der drei Ortschaften Gelence, Nagybánhegyes und Vágfarkasd möchten gerne diese alte Spezialitäten bekannt machen.

Die Jugendlichen, die an Schnellimbiss gewöhnt sind, kennen diese Gerichte fast nicht. Durch die Zusammenarbeit der drei Schule (Şcoala cu clasele I-VIII Jancsó Benedek Ghelinţa, judeţul Covasna, România,  Základná škola s materskou školou Vlčany, Slovensko, Teller Ede Általános Iskola és Óvoda, Magyarország, Nagybánhegyes) wurde dieses Kochbuch entstanden. Das Kochbuch enthält die Hochzeitsgerichte (Hochzeitspezialitäten) aus alten Zeiten.

Das Ziel des „Comenius” Wettbewerbs wäre die Darstellung der Gerichte, die in alle drei Sprachen (ungarisch, deutsch, slowakisch) dargestellt wurden. Dadurch können wir mit der Spezialitäten aus den 50-60 Jahren von Gelence, Nagybánhegyes und Vágfarkasd kennenlernen. Erwähnenswert ist die Vielfältigkeit der Rezepte. Davon werden wir uns überzeugt, wenn wir etwas auswählen und kochen oder backen werden.

Wir empfehlen gerne diese Rezeptsammlungen für jede Hausfrau, Mutter. Sie können immer daraus etwas aussuchen, kochen oder backen.

Aktualizácia 26. októbra 2010